Per 2025 met een rolstoel reizen naar 99% van de stations waar NS stopt (i.p.v. de huidige ca. 52%).

Video: met een rolstoel reizen naar 99% van de stations waar de NS stopt (i.p.v. de huidige circa 52%) 

Per 2025 met een rolstoel reizen naar 99% van de stations waar NS stopt (i.p.v. de huidige ca. 52%).

In de zomer van 2017 was ik samen met de NS bij Hart van Nederland om te vertellen over hun voornemen om alle stations waar NS treinen stoppen van assistentieverlening/instaphulp te voorzien voor mensen met een beperking, mits dit technisch haalbaar zou zijn.

De meeste mensen reageerden heel enthousiast, sommigen wat sceptisch. De laatste groep dacht dat het een loze toezegging zou zijn. Gelukkig was het dat zeker niet! De NS heeft de afgelopen 2 jaar alle stations (waar zij rijden/stoppen) bezocht, de perrons opgemeten en gefotografeerd om te onderzoeken of instaphulp voor mensen met een beperking op al deze stations kan worden aangeboden. Eindelijk kan en mag ik jullie vertellen dat na veel moeite uit het onderzoek is gekomen dat de NS verwacht voor 2025 op alle stations waar zij rijden, assistentie aan te bieden. Voor twee stations geldt dat daar geen bruggen geplaatst kunnen worden en hier dus geen assistentie voor mensen met een rolstoel aangeboden kan worden, maar wel voor slechtzienden en voor andere mensen met een beperking die geen brug nodig hebben. Op alle andere stations waar NS stopt lijkt het wel mogelijk om instaphulp te realiseren voor iedereen, dus ook voor mensen met een rolstoel.

Momenteel kunnen mensen met een beperking op ongeveer 52% van de stations waar NS stopt in-/uitstappen. We zullen er dus flink op vooruit gaan als dit naar 99% gaat! Na 13 jaar te hebben gewerkt aan dit onderwerp en intensief te hebben gesproken/ samengewerkt met de NS, politici, bedrijven en velen anderen zijn wij heel dankbaar en blij met deze uitkomst!

Het Ministerie heeft een adviesaanvraag met genoemde aantallen bij het Locov neergelegd.

Het Locov heeft nu ongeveer 6 weken de tijd om hier op te reageren en dan gaat het terug naar het Ministerie. Naar verwachting kunnen we dit najaar dus echt een feestje vieren dat alles officieel rond is. Wij kunnen niet wachten!!!

Dit jaar nog worden de volgende stations al voorzien van instaphulp/reisassistentie:

 • Deventer Colmschate
 • Hilversum Sportpark
 • Den Helder Zuid
 • Amsterdam Sciencepark  
 • Zaandijk Zaanse Schans
 • Halfweg Zwanenburg  
 • Kapelle Biezelinge
 • Heiloo
 • Den Haag Ypenburg
 • Amersfoort Schothorst
 • Hoorn Kersenboogerd
 • Veenendaal West
 • Grou Jirnsum

  Afbeeldingsresultaat voor roos prommenschenckel
  Met vriendelijke groet,

  Roos Prommenschenckel

  Voorzitter Roos Prommenschenckel Foundation

  Mail: Roos@rpfoundation.nl

  Telefoon: 0628356733

  www.rpfoundation.nl | www.pimpedbyroos.nl | www.toegankelijketrein.nlLaat een bericht achter